Pożyczki bez BIK i KRD – czym się wyróżniają?

Dostępna oferta pożyczek proponowanych przez instytucje pozabankowe jest już tak szeroka, że niektóre produkty można porównać z tymi, które mają w swojej ofercie banki, na przykład pod względem wysokości kwoty, o jaką klient może się ubiegać. Dla coraz większej liczby konsumentów oferta parabanku staje się bardziej atrakcyjna od tej bankowej. Dzieje się tak z tej prostej przyczyny, że pożyczkę pozabankową łatwiej otrzymać z uwagi na niewielkie wymagania. Do tego jeszcze pojawiają się na rynku propozycje dla osób zadłużonych, czyli na przykład pożyczki bez BIK i KRD. Czy taka propozycja jest faktycznie atrakcyjna i jak takie produkty finansowe prezentują się na tle innych oferowanych przez parabanki?

Pożyczki bez BIK i KRD – jaka to oferta?

Pożyczki bez BIK i KRD to propozycja, która podoba się przede wszystkim osobom o nie najlepszej historii kredytowej, przez którą nie mogą skorzystać z innych produktów finansowych zarówno w instytucjach bankowych, jak i pozabankowych. Takie pożyczki wyróżniają się dość wysoką kwotą, o jaką można się ubiegać. Analizując dostępne oferty firm tego typu, można zauważyć, że są one skierowana nie tylko do osób zadłużonych, ale również do tych, którzy chcieliby aby powzięte zobowiązanie nie zostało odnotowane w rejestrze. Z takiej propozycji mogą również skorzystać pożyczkobiorcy, którzy nie mają zbyt dużych dochodów, ale za to otrzymują je regularnie co miesiąc. Jeśli chodzi o termin spłaty zobowiązania, to nie jest on zbyt długi i maksymalnie wynosi zwykle 60 dni. Natomiast w zależności od tego, kiedy złoży się wniosek o przyznanie pożyczki, wybraną kwotę otrzyma się tego samego dnia lub następnego po tym, jak wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Pożyczki bez BIK i KRD na tle innych pożyczek online

Na tle innych pożyczek online ten filar wypada dość korzystnie, jeśli uwzględnimy minimalne wymagania względem pożyczkobiorcy. Z drugiej jednak strony takie finansowanie wiąże się zazwyczaj z większymi kosztami, zatem jest to droższy produkt finansowy od chwilówek, czy innych pożyczek online. Poza tym trzeba liczyć się z tym, że parabanki próbują się zabezpieczyć w razie zawarcia umowy z niesolidnym pożyczkobiorcą. Zabezpieczeniem są na przykład ograniczenia wiekowe. Najczęściej pożyczki bez BIK i KRD są udzielane bardzo młodym osobom, które nie ukończyły trzydziestu lat. Innym rodzajem zabezpieczenia jest udzielanie za pierwszym i kolejnym razem stosunkowo niedużych kwot. Większe stają się dostępne dopiero po terminowym uregulowaniu siódmej, czy ósmej pożyczki w danej firmie pozabankowej.