Nowość pożyczki do domu – co na ten temat warto wiedzieć?

Pożyczki domowe, udzielane przez przedstawicieli w domu/ mieszkaniu klienta są nowością na rynku. Cechują się dużą przyznawalnością i często brakiem weryfikacji w BIK, czy KRD. Przez to więcej konsumentów może liczyć na wsparcie finansowe. Jednak do otrzymania pożyczki bez BIK i KRD konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o zarobkach, tudzież innego stałego źródła dochodu. Osoby będące od dłuższego czasu bezrobotnymi, bądź utrzymującymi się z 500+ mogą spotkać się z odmowną. Dzieje się tak, ponieważ firmy pożyczkowe boją się, że tacy klienci nie będą mieć wystarczających środków na spłatę zobowiązania. Co więcej trzeba wiedzieć w kwestii nowości jaką jest pożyczka do domu? Jakie są jej zalety i czy ma jakieś wady?

Pożyczka do domu – na co uważać?

Decydując się na pożyczkę w domu należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

  1. Oprocentowanie pożyczki – wybrać firmę, która oferuje najniższe, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić.
  2. Czas spłaty i kwota pożyczki, jaka klienta interesuje. Dobrze, jeśli dana instytucja finansowa daje możliwość odroczenia spłaty lub raty bez żadnych dodatkowych kosztów.
  3. Treść umowy – musi być zrozumiała. Jeśli nie jest – najlepiej jej nie podpisywać.
  4. Pobieranie przedpłat – są zabronione i niezgodne z prawem.
  5. Opinie o pożyczkodawcy – najlepiej zapytać o nie wśród znajomych, bądź zapoznać się z informacjami o firmie od klientów, którzy już skorzystali z usług. Uniknie się dzięki temu nieprzyjemnych sytuacji i znajdzie najkorzystniejsze, a zarazem sprawdzone rozwiązanie.

Zalety i wady pożyczki w domu klienta

Największe plusy:

  • Wygoda, szczególnie dla osób, które nie lubią/ nie chcą podawać swoich danych we wnioskach internetowych;
  • Dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają rachunku bankowego lub mają zajęte przez komornika konto i środki z pożyczki zostałyby od razu zajęte;
  • Dogodna opcja dla osób starszych, które wolą osobiste podpisanie umowy oraz tradycyjną spłatę;
  • Niższe wymagania co do zdolności kredytowej – większość firm nie sprawdza pożyczkobiorcy w BIK.

Na minus:

  • Wyższy koszt pożyczki w porównaniu do pożyczki online. Wszystko dlatego, że firma udzielająca finansowania musi zatrudnić osobę, która uda się do klienta celem podpisania umowy, a często także będzie odbierać comiesięczne raty. Przy pożyczkach online wszystko dzieje się automatycznie i koszty są dużo niższe.

Podsumowując temat: nowość pożyczki do domu – warto z nich korzystać, jeśli nie jest się zwolennikiem pożyczek online, bądź występują inne obiekcje/przeciwności. Jednak należy wybrać zaufaną firmę, z dobrymi opiniami, by nie wpędzić się w tarapaty i dodatkowe koszty. Pożyczka ma być przecież swego rodzaju pomocą, a nie problemem.